bandarcity

چهارمین قرارداد اکتشاف نفت ایران با اروپایی‌ها امضا شد

چهارمین قرارداد اکتشاف نفت و گاز کشور بین شرکت ملی نفت ایران و OMV اتریش در دوران پساتحریم امضا شد.

بزرگ کردن قلم برگشت به حالت عادی قلم کوچک کردن قلم چاپ صفحه پی دی اف صفحه ارسال به دوستان

به گزارش خبرنگار مهر، پس از امضای سه قرارداد اکتشافی بین شرکت ملی نفت ایران و شرکت های لوک اویل روسیه، ناپل ایتالیا و بارسلونای اسپانیا، چهارمین قرارداد اکتشاف نفت و گاز کشور در دوران پسا تحریم با شرکت OMV اتریش در غیاب خبرنگاران و مخفیانه امضا شد.

بر این اساس قرارداد اجرای پروژه مطالعات مشترک تحت عنوان «مطالعه توان هیدروکربوری تله های مرتبط با گنبدهای نمکی در نواحی شرق زاگرس و خلیج فارس» میان مدیریت اکتشاف شرکت ملی نفت ایران و شرکت OMV اتریش امضا شد.

این قرارداد رسمی میان، صالح هندی مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت و «یوهان پلینینگر» عضو هیات مدیره در بخش بالادستی OMV قراردادی را در خصوص مطالعه توان هیدروکربوری تله های مرتبط با گنبدهای نمکی در نواحی شرق زاگرس و خلیج فارس به امضا رساندند.

صالح هندی در تشریح جزئیات امضای این قرارداد اکتشافی، گفت: استفاده از دانش و فناوری‌های نوین در عملیات بالادستی صنعت نفت به عنوان یکی از الگوهای زیربنایی و اساسی مورد توجه مقامات صنعت نفت قرار دارد و سال های اخیر بیش از ۲۰ پروژه از این دست با همکاری شرکت های معتبر نفتی و دانشگاه‌های بین‌المللی انجام شده که این قرارداد مطالعاتی جدیدترین ‌آنها است.

مدیر اکتشاف شرکت ملی نفت با اعلام اینکه تاکنون در ارتباط با تله‌های احتمالی موجود در نواحی اطراف و زیرگنبدهای نمکی و همچنین سایر تله های مرتبط با این پدیده زمین شناختی هیچ گونه مطالعات اکتشافی منسجمی انجام نشده است، تصریح کرد: شرکت نفت با هدف انتقال دانش فنی و آموزش‌ها، ضمن پیشبرد پروژه، همفکری تنگاتنگی با گروه مطالعاتی شرکت OMV داشته و در تمامی مراحل کار از برنامه ریزی، بازدید، برداشت های میدانی و کار با نرم افزارهای پبشرفته ارزیابی و مدلسازی زمین شناسی حضور فعال خواهند داشت؛ بنابراین از طریق یادگیری و آموزش حین کار دانش فنی نیز به داخل کشور منتقل خواهد شد.

این مقام مسئول در خصوص مدت زمان قرارداد و تعهدات طرفین در مطالعه مشترک اظهار داشت: مدت زمان انجام این مطالعات دو سال است و تمامی هزینه های مربوطه به عهده شرکت اتریشی خواهد بود؛ آنها هم در توافق‌نامه ای محرمانه حفظ اطلاعات دریافتی و نتایج مطالعات را تضمین کرده اند.

«یوهان پلینینگر» عضو هیات مدیره در بخش بالادستی OMV اتریش با دوستانه خواندن روابط ایران و اتریش در دوران پیش و پس از تحریم ها تاکید کرد: OMV در مورد همکاری های بیشتر با صنعت نفت ایران بسیار مصر و خوش بین است.

این مقام ارشد شرکت اتریشی همچنین با اشاره به فعالیت این شرکت در میدان نفتی چشمه خوش و بلوک نفتی مهر پیش از اعمال تحریم‌ها، بیان کرد: ایران بستری با ظرفیت بالا برای سرمایه گذاری است و OMV از حضور در این صنعت عظیم خشنود است.

تبلیغات

ما 213 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

کاربران
91
مطالب
27

معرفی

شهر الکترونیک بندر یک پروژه عام المنفعه رایگان توسط بخش خصوصی و مستقل از دولت یا ارگان های وابسته است. این سایت هدف دارد تا بستر نرم افزاری برای توسعه بندرعباس را فراهم کند و دسترسی همشهریان عزیز را به سایت ها و اخبار و اتفاقات شهر بندر سهل و ساده سازد. هر گونه یاری شما در توسعه این سایت باعث بهتر شدن خدمات ما خواهد شد.

سایت های مرتبط

حامیان پروژه شهر الکترونیک